logo
پنجشنبه 02 آذر 1396 - 
 جديدترين اخبار:درآمدهای گمرکی به کمک سامانه جامع گمرکی سه برابر شد   جلد دوم کتاب نظریه منتشر شد   جلسه رسیدگی به مشکلات زلزله‌زدگان با حضور رهبر انقلاب   اتحاد برای پیمان پولی               امنیت اقتصادی یا اقتصاد امن؟   شناسایی وظایف دستگاههای اجرایی در برنامه ششم توسعه   خلاصه ای از فعالیت کمیته های هفتمین کنفرانس الگوی پیشرفت   همایش تحول در علوم انسانی از دیگاه آیت‌الله خامنه‌ای            
اتحاد برای پیمان پولی
-  65ساعت و 39دقیقه پیش 

رهبر معظم انقلاب اسلامی هفته‌ی گذشته در دیدار پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای چندمین بار بر حذف ارزهای واسط در مسیر تجارت دو کشو...

درآمدهای گمرکی به کمک سامانه جامع گمرکی سه برابر شد

-  64ساعت و 23دقیقه پیش  -  64ساعت و 23دقیقه پیش 

گمرک ایران از افزایش سه برابری درآمدهای گمرکی با اجرای سامانه جامع گمرکی خبر داد و اعلام کرد : امکان جعل اسناد در گمرک هوشمند وجود ندارد .

شناسایی وظایف دستگاههای اجرایی در برنامه ششم توسعه

-  259ساعت و 33دقیقه پیش  -  259ساعت و 33دقیقه پیش 

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی در قالب گزارشی ، جزئیات وظایف دستگاههای اجرایی را در چارچوب برنامه ششم توسعه تشریح کرد.

الزامات حمایت موثر تولید

-  447ساعت و 43دقیقه پیش  -  447ساعت و 43دقیقه پیش 

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات اقتصادی این مرکز با بیان این مطلب که «حمایت از تولید» نه یک سره سودمند و نه یک سره خسارت بار است افزود: حمایت از تولید ضرورت‌هایی دارد که دولت‌ها را به اتخاذ سیاست‌های حمایتی وا می دارد. اگر دستیابی به اهداف رفاهی توسعه به ویژه اشتغال زایی و جلوگیری از آسیب پذیری اقتصادی مورد توجه است، این هدف بدون رونق گرفتن تولید صنعتی مدرن و خدمات پشتیبان آن امکانپذیر نیست.

موانع ۷ گانه ایران در تجارت با روس‌ها

-  447ساعت و 49دقیقه پیش  -  447ساعت و 49دقیقه پیش 

نایب رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه با بیان اینکه تراز تجاری ۲ کشور در سال‌های گذشته همواره به نفع روس‌ها مثبت بوده، گفت: ایران بازنده تبادلات تجاری با روسیه است.

نقدینگی هزار و ۳۶۶ هزار میلیارد تومان شد

-  951ساعت و 33دقیقه پیش  -  951ساعت و 33دقیقه پیش 

بانک مرکزی میزان نقدینگی در مرداد را بیش از هزار و 366 هزار میلیارد تومان اعلام کرد که نسبت به اسفند سال گذشته 9.0 درصد رشد داشته است.

گمرک منطقه ویژه پیام؛ دور اظهاری واردات با بارنامه

-  951ساعت و 35دقیقه پیش  -  951ساعت و 35دقیقه پیش 

گمرک ایران اعلام کرد از ۲۹ مهر در گمرک منطقه ویژه پیام، اظهار واردات فقط با گزینه ((دور اظهاری واردات با بارنامه)) انجام خواهد شد.

جلسه رسیدگی به مشکلات زلزله‌زدگان با حضور رهبر انقلاب
-  65ساعت و 36دقیقه پیش 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بعد از بازدید از مناطق زلزله‌زده در جلسه‌ی رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان در جمع مسئولان استانی و محلی و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی، وظایف مسئولان را در قبال زلزله‌زدگان اس...

جلد دوم کتاب نظریه منتشر شد
-  65ساعت و 20دقیقه پیش 

کنگره‌ی بین‌المللی علوم انسانی اسلامی با هدف ایجاد تحول بنیادین در علوم انسانی مبتنی بر مبانی و آرمان‌های اسلامی شروع به فعالیت کرده است.

دستیابی ایران به فناوری تصویربرداری مادون قرمز و تراهرتز با تلاش پژهشگران «شریف»

-  447ساعت و 46دقیقه پیش  -  447ساعت و 46دقیقه پیش 

پس از تلاش های ۶ ساله ی پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف، ایران برای اولین بار در خاورمیانه موفق به تصویربرداری مادون قرمز با سنسورهای فوق حساس ابررسانا با قابلیت آشکارسازی در محدوده تراهرتز شد.

توقف رشد غده‌های سرطانی با روش نوین درمانی محقق ایرانی

-  639ساعت و 1دقیقه پیش  -  639ساعت و 1دقیقه پیش 

به گزارش دیده‌بان علم ایران دکتر بابک فرزانه، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل که این روش درمانی را در مطالعه‌ای با عنوان «بررسی حباب های کاویتاسیون برای از بین بردن تومورهای سرطانی به روش آمبولیزاسیون» در قالب رساله دکتری ارائه کرده است، گفت: «داروی مورد نظر یک نوع پرفلوروکربن با قطر ۶ میکرومتر از قطرات C5F16 یا DDFP مخلوط شده با آلبومین است که در سیستم عروقی تزریق شده و تحت تاثیر امواج التواسوند و شکافته شدن پوسته چرب در نقطه مورد نظر رهاسازی می‌شود.»

رونمایی از منشورات چهارمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی

-  639ساعت و 6دقیقه پیش  -  639ساعت و 6دقیقه پیش 

به گزارش دبیرخانه دائمی کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی،در حاشیه چهارمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی که صبح امروز دوم آبان ماه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما کار خود را آغاز کرده با حضور اندیشمندان از منشورات این کنگره رونمایی شد.

افتتاح مرکز تحقیقات بنیاد ملی کنترل سرطان

-  951ساعت و 42دقیقه پیش  -  951ساعت و 42دقیقه پیش 

با حضور معاون وزارت بهداشت؛ افتتاح مرکز تحقیقات بنیاد ملی کنترل سرطان مرکز تحقیقات بنیاد ملی کنترل سرطان با حضور معاون تحقیقاتی وزارت بهداشت و جمعی از استادان حوزه سرطان در بنیاد نیکوکاری کنترل سرطان افتتاح شد.

راهپيمايي جهاني اربعين؛ كانون ديپلماسي فرهنگي جهان تشيع

-  951ساعت و 47دقیقه پیش  -  951ساعت و 47دقیقه پیش 

جمعيت راهپیمایان شيعه و محبين اهل بيت(ع) در اربعين حسيني(ع) از زمان سقوط صدام حسين هر سال رو به تزايد است به طوری که ...

سهم رشته‌های دانشگاهی ایران در تولید مقالات برتر ۱۰ سال اخیر جهان اعلام شد

-  951ساعت و 56دقیقه پیش  -  951ساعت و 56دقیقه پیش 

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با اشاره به آمار تولید علم رشته‌های دانشگاهی طی ۱۰ سال گذشته گفت: مهندسی و شیمی در صدر رشته‌های دانشگاهی تولیدکننده علم ایران قرار دارند.

فهرست ۵۰ دانشگاه و پژوهشگاه ایرانی حاضر در جمع مؤثرترین‌های دنیا

-  951ساعت و 57دقیقه پیش  -  951ساعت و 57دقیقه پیش 

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: اطلاعات پایگاه شاخص‌های اساسی علم آی.اس.آی (ISI-ESI) نشان می‌دهد که تعداد دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی یک درصد برتر کشور به ۵۰ مورد رسید.

خلاصه ای از فعالیت کمیته های هفتمین کنفرانس الگوی پیشرفت
-  259ساعت و 36دقیقه پیش 

بعد از تعیین موضوع هفتمین کنفرانس در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ با عنوان “از الگوی پایه به‌سوی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت”، دبیرخانه کنفرانس در راستای فعالیت‌های تبلیغى و اجرایى و جهت بسترسازى مشارکت فعال‌تر ن...

خبرنامه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت
پایگاه استنادی علوم جهان اسلام
RSS