مرکز پژوهشی مطالعات راهبردی توسعه
logo
چهارشنبه 31 مرداد 1397 - 
 تازه ترین ها:تنگناهای دولتی تولید ملی            کاوشگر ۱.۵ میلیارد دلاری ناسا به سوی خورشید پرتاب شد   اقتصاد ایران در سال 96   باید دنبال مردم سالاری اقتصادی باشیم   بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم   به همه بگویید...            تحلیل تحولات اخیر اقتصاد ایران   نتایج تازه ترین رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور اعلام شد   نخستین حضور ایران در جمع ۱۵ کشور برتر تولید علم دنیا   
تعداد کل از نوع 'گزارش های خبری' : 191 عدد   | صفحه 2از20 صفحه        قبلی   1   2   3    بعدی
راهبرد اقتصادی کشور در سال ۹۶

-  12062ساعت و 44دقیقه پیش  -  12062ساعت و 44دقیقه پیش 

رهبر انقلاب در سخنرانی روز اول فروردین خود فرمودند: «اولویّت امروز ملّت ایران، مسئله‌ی اقتصادی است و توجّه کنید که اولویّت دشمن هم مسئله‌ی اقتصادی است؛ یعنی امروز دشمنان جمهوری اسلامی برای اینکه بتوانند اهداف خودشان را در مورد ایران و ایرانی و جمهوری اسلامی محقّق کنند، دنبال راهکارهای اقتصادی، و یا به تعبیر درست‌تر، دنبال ضربه‌زدن اقتصادی به ملّت ایرانند.» درباره‌ی این موضوع، با دکتر محمدهادی زاهدی‌وفا، اقتصاددان و عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام به گفت‌وگو نشستیم.

چرا «حل مشکلات معیشتی مردم» یک «آرمان انقلابی» است؟

جایگاه «معیشت مردم» در «منظومه‌ی ارزشی انقلاب اسلامی» براساس بیانات رهبر انقلاب

-  12585ساعت و 59دقیقه پیش  -  12585ساعت و 59دقیقه پیش 

توجه به «مسئله‌ی اقتصاد» و «حل مشکلات معیشتی مردم» یکی از موضوعات اصلی و مهم در بیانات رهبر انقلاب اسلامی است. اهمیت موضوع از منظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تا آنجاست که ایشان در شرایط فعلی، اقتصاد را «مسئله‌ی اول کشور» معرفی می‌کنند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در یادداشت زیر جایگاه «اقتصاد و وضع معیشت مردم» در «منظومه‌ی ارزشی انقلاب اسلامی» را براساس بیانات رهبر انقلاب تبیین کرده و با نگاهی به وضعیت و مسائل پیش روی کشور، به «چرایی» تأکید و مطالبه‌گری رهبر انقلاب از مسئولان کشور برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتیِ مردم می‌پردازد.

بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های جهان

-  13097 ساعت پیش  -  13097 ساعت پیش 

اخبار «ایران در جهان» در 24 ساعت گذشته به بررسی بازتاب‌ سخنان رهبر معظم انقلاب در کنفرانس حمایت از قیام مردم فلسطین از دیدگاه رسانه‌های جهان پرداخت.

احیای تحریم‌های ایران با قانون‌های جدید ترامپ

-  13313ساعت و 11دقیقه پیش  -  13313ساعت و 11دقیقه پیش 

تحریم‌های دولت جدید آمریکا طوری تنظیم شده تا برجام را نقض نکند اما بسیار زیرکانه تحریم‌های قبلی را زنده می‌کند، تحریم‌های جدید شرکت‌های غربی و همسایگان دوست را درباره همکاری با ایران به تردید انداخته است.

ارزیابی اولیه از انتخاب های ترامپ در سیاست خارجی

-  14332ساعت و 21دقیقه پیش  -  14332ساعت و 21دقیقه پیش 

ریاست جمهوری دونالد ترامپ روز 20 ژانویه 2017 ( اول بهمن 1395 ) بطور رسمی آغاز می شود و وی به عنوان سکاندار اصلی سیاست داخلی و خارجی آمریکا شروع به کار خواهدکرد. اظهارات انتخاباتی ترامپ درباره سیاست خارجی ؛ به بحث پیرامون شخصیت و رفتار آتی وی به عنوان رییس جمهوری ایالات متحده با حاشیه های زیادی همراه بوده است.

انزوای روزافزون اشغالگران قدس در جامعه بین المللی

-  14527ساعت و 10دقیقه پیش  -  14527ساعت و 10دقیقه پیش 

قطعنامه دیروز شورای امنیت سازمان ملل که حتی حامیان غربی رژیم صهیونیستی و رهبران کاخ سفید نیز مانع از تصویب آن نشدند، نشان دهنده عمق هنجارشکنی و ستیزش این رژیم با قوانین بین المللی است و دورنمای انزوای روزافزون صهیونیست ها را به تصویر می کشد.

پیروزی مقاومت در حلب آغازی بر شکست نوصلیبیون

-  14599ساعت و 32دقیقه پیش  -  14599ساعت و 32دقیقه پیش 

جرج بوش پسر بعد از انفجار خود ساخته ساختمان های دو قلو در نیویورک در 11 سپتامبر 2001 که با طراحی سازمان سیا خلق گردید اولین جمله ای که بر زبان آورد این بود : آغاز مجدد جنگ‌های صلیبی.

آزادسازی حلب؛ در راستای ریشه کنی تروریسم در سوریه

-  14748ساعت و 4دقیقه پیش  -  14748ساعت و 4دقیقه پیش 

در حالی که تلاش های ارتش و نیروهای مردمی سوریه و مقاومت برای سیطره کامل بر اخرین محله شرق حلب و تحقق آزادی کامل این شهر ادامه دارد، گروه های تروریستی و معارض تحت حمایت آمریکا و غرب، در شوک این پیروزی عظیم مردم سوریه علیه تروریسم منطقه ای، به سر می برند.

نگاهی به سودای تازه انگلیسی در خاورمیانه عربی

-  14836ساعت و 25دقیقه پیش  -  14836ساعت و 25دقیقه پیش 

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و کاهش احتمالی تمایل آمریکایی ها به حضور مستقیم و پرهزینه در خاورمیانه، از دید بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران سبب ساز افزایش توجه لندن به منطقه خلیج فارس و شکل گیری خواستی مشترک میان انگلیس و کشورهای منطقه در جهت گسترش همکاری به ویژه در حوزه های اقتصادی و نظامی شده است.

خیز انگلیسی روی فرش قرمز عربی

-  14864ساعت و 4دقیقه پیش  -  14864ساعت و 4دقیقه پیش 

شرایط تازه منطقه سبب شده تا نوعی اراده مشترک بین کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و انگلیس برای گسترش مناسبات در زمینه های اقتصادی و امنیتی و نیز پر کردن خلاهای احتمالی در خاورمیانه ایجاد شود؛ اراده ای که انگیزه های مختلف در شکل گیری آن دخیل بوده و سبب ادعاها و اظهارات ضدایرانی اخیر مقام های لندن شده است.

تعداد کل از نوع 'گزارش های خبری' : 191 عدد   | صفحه 2از20 صفحه        قبلی   1   2   3    بعدی