logo
دوشنبه 20 آذر 1396 - 
 جديدترين اخبار:الزامات تصمیم گیری در لایحه بودجه سال 1397کل کشور   اجرای اقتصاد مقاومتی به فضای آرام و با ثبات نیاز دارد   قیمت ها درایران در 10 سال اخیر 5 برابر شده است   طراحی و ایجاد سازه امن برای اجرای اپلیکیشن های حوزه پدافند غیر عامل   تهدید امنیت غذایی ایران با سرنگ «تکنوفوبیا»!   آموزش عالی در نظام آموزش عالی غریب مانده است!   اعلام نتایج داوری آثار رسیده به یازدهمین کنگره پیشگامان پیشرفت   بیانات در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامى‌      امکان تولید خانگی برق و حرارت با پیل‌های سوختی محققان کشور   برگزاری کارگاه «راه‌هایی برای تفسیر ساده یافته‌های آماری» در موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی   موفقیت محققان دانشگاهی در حرکت دادن صندلی چرخدار با سیگنال مغزی   برترینهای علمی ایران طی ۱۲ سال گذشته توسط سیویلیکا معرفی شدند   کتاب «همرزمان حسین(ع» مجموعه‌ سخنرانی‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای      

 کد خبر: 14243   زمان ارسال : 1396-03-12 13:35:49    تعداد بازدید: 332    نویسنده:  
اقتصاد مقاومتی رمز توسعه تولید اشتغال

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران : سیاست های 24 گانه اقتصاد مقاومتی از جمله راهکارهای عملیاتی و برجسته برای تولید اشتغال در جامعه است.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ ابوالفضل روغنی در مصاحبه با رادیو اقتصاد ضمن بیان اینکه تولید، بیکاری و رشد توسعه اقتصادی را از مهمترین مشکلات پیشروی مملکت دانست و افزود: دولت در ایجاد بسترهای لازم برای رونق تولید و شغل مناسب در جامعه باید اهتمام ویژه ای داشته باشد.
وی در ادامه نرخ بیکاری در کشور را 12 درصد اعلام کرد و اظهارداشت: تاثیر بیکاری در گسترش آسیب‌های اجتماعی امروزه برکسی پوشیده نیست.
رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران گفت: بیکاری توازن و تعادل جامعه را به هم می‌ریزد و باعث ایجاد بحران‌های متعدد در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، روانی و سیاسی می‌شود بنابراین رفع این معضل می تواند بسیاری از مشکلات اجتماعی، روانی و اقتصادی جامعه را برطرف کند.
وی با بیان اینکه نظام در ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در جامعه مسئولیت دارد، افزود: سیاست های اقتصاد مقاومتی از جمله راهکارهای مهم تحقق پذیری این مهم در کشور است.
روغنی در بخش دیگری از سخنان خود لازمه رشد اقتصادی، شکوفایی تولید واشتغال افزایی در جامعه را توجه به صنایع کوچک و متوسط دانست و اظهارداشت: میزان اشتغال بنگاه های کوچک و متوسط در کره جنوبی، آلمان، آمریکا، ژاپن و دیگر کشورها 90 درصد ولی این میزان در ایران 42 درصد است.
وی با تاکید بر اینکه رشد صنایع کوچک و متوسط در تولید اشتغال پایدار بسیار نقش آفرین است، گفت: تحقق پذیری این مهم توجه و حمایت جدی دولتمردان را می طلبد.
رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران توسعه صنایع کوچک و متوسط را رمز توسعه اقتصادی برشمرد و افزود: این بنگاه ها از طریق کارآفرینی، نوآوری و تغییر فناوری، پویایی صنعت و در نهایت ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش درآمد بر اقتصاد تاثیرگذارند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه توجه به صنایع کوچک و متوسط موجب رشد کارآفرینی و نوآوری در کشورمی شود، یادآورشد: این نوع صنایع در همه کشورها نقشی تاثیرگذار در رشد و توسعه اقتصادی، اشتغالزایی و ایجاد ارزش‌افزوده ایفا می‌کنند.

*****
نام و نام خانوادگی ایمیل
پیغام
کد امنیتی مقابل را وارد کنید کد امنیتی

printer