logo
جمعه 28 مهر 1396 - 
 جديدترين اخبار:   دیدار نخبگان جوان علمی با رهبر انقلاب   آمارها همیشه سخن نمی‌گویند!      نقدینگی هزار و ۳۶۶ هزار میلیارد تومان شد   گمرک منطقه ویژه پیام؛ دور اظهاری واردات با بارنامه   ایران بزودی وارد اتحادیه اوراسیا می‌شود   سازمان اموال تملیکی به سامانه جامع گمرکی پیوست   افتتاح مرکز تحقیقات بنیاد ملی کنترل سرطان   راهپيمايي جهاني اربعين؛ كانون ديپلماسي فرهنگي جهان تشيع   شرایط اقتصاد سیاسی ایران و تأثیر آن بر الزامات طراحی الگوی توسعه پایدار اقتصادی   سهم رشته‌های دانشگاهی ایران در تولید مقالات برتر ۱۰ سال اخیر جهان اعلام شد   فهرست ۵۰ دانشگاه و پژوهشگاه ایرانی حاضر در جمع مؤثرترین‌های دنیا   سرطان‌زدایی از منابع آب با خاکستر استخوان   مؤثرترین دانشگاه‌های ایرانی در رتبه‌بندی «مهندسی» جهان معرفی شدند   

 کد خبر: 14243   زمان ارسال : 1396-03-12 13:35:49    تعداد بازدید: 296    نویسنده:  
اقتصاد مقاومتی رمز توسعه تولید اشتغال

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران : سیاست های 24 گانه اقتصاد مقاومتی از جمله راهکارهای عملیاتی و برجسته برای تولید اشتغال در جامعه است.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ ابوالفضل روغنی در مصاحبه با رادیو اقتصاد ضمن بیان اینکه تولید، بیکاری و رشد توسعه اقتصادی را از مهمترین مشکلات پیشروی مملکت دانست و افزود: دولت در ایجاد بسترهای لازم برای رونق تولید و شغل مناسب در جامعه باید اهتمام ویژه ای داشته باشد.
وی در ادامه نرخ بیکاری در کشور را 12 درصد اعلام کرد و اظهارداشت: تاثیر بیکاری در گسترش آسیب‌های اجتماعی امروزه برکسی پوشیده نیست.
رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران گفت: بیکاری توازن و تعادل جامعه را به هم می‌ریزد و باعث ایجاد بحران‌های متعدد در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، روانی و سیاسی می‌شود بنابراین رفع این معضل می تواند بسیاری از مشکلات اجتماعی، روانی و اقتصادی جامعه را برطرف کند.
وی با بیان اینکه نظام در ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در جامعه مسئولیت دارد، افزود: سیاست های اقتصاد مقاومتی از جمله راهکارهای مهم تحقق پذیری این مهم در کشور است.
روغنی در بخش دیگری از سخنان خود لازمه رشد اقتصادی، شکوفایی تولید واشتغال افزایی در جامعه را توجه به صنایع کوچک و متوسط دانست و اظهارداشت: میزان اشتغال بنگاه های کوچک و متوسط در کره جنوبی، آلمان، آمریکا، ژاپن و دیگر کشورها 90 درصد ولی این میزان در ایران 42 درصد است.
وی با تاکید بر اینکه رشد صنایع کوچک و متوسط در تولید اشتغال پایدار بسیار نقش آفرین است، گفت: تحقق پذیری این مهم توجه و حمایت جدی دولتمردان را می طلبد.
رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران توسعه صنایع کوچک و متوسط را رمز توسعه اقتصادی برشمرد و افزود: این بنگاه ها از طریق کارآفرینی، نوآوری و تغییر فناوری، پویایی صنعت و در نهایت ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش درآمد بر اقتصاد تاثیرگذارند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه توجه به صنایع کوچک و متوسط موجب رشد کارآفرینی و نوآوری در کشورمی شود، یادآورشد: این نوع صنایع در همه کشورها نقشی تاثیرگذار در رشد و توسعه اقتصادی، اشتغالزایی و ایجاد ارزش‌افزوده ایفا می‌کنند.

*****
نام و نام خانوادگی ایمیل
پیغام
کد امنیتی مقابل را وارد کنید کد امنیتی

printer