logo
يكشنبه 29 مرداد 1396 - 
 جديدترين اخبار:رونق تجاری سازی از طریق نظام مالیاتی اختراع   همکاری‌های دانشگاه امام صادق(ع) با دبیرخانه دائمی کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی   نهمین نشست نظریه‌پردازی در قلمرو علوم انسانی اسلامی برگزار شد   ساختار و وظایف کمیسیون الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت کنگره مورد بررسی قرار گرفت   هنوز شرایط مطلوب برای یکسان سازی نرخ ارز فراهم نیست   تحقق ۹۲ درصدی وصولی مالیات بر ارزش افزوده   پرداخت سود سهام عدالت بزودی، اما مشروط         گزارش اجمالی هم‌اندیشی اساتید برجسته علوم انسانی اسلامی   روان‌درمانی سوگ و داغدیدگی با رویکرد اسلامی منتشر شد   دومین کنفرانس ملی مدیریت راهبردی خدمات 1396   انتصاب رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام   سه‌گانه عقلانیت، عدالت و معنویت از منظر رهبر انقلاب      

 کد خبر: 14243   زمان ارسال : 1396-03-12 13:35:49    تعداد بازدید: 194    نویسنده:  
اقتصاد مقاومتی رمز توسعه تولید اشتغال

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران : سیاست های 24 گانه اقتصاد مقاومتی از جمله راهکارهای عملیاتی و برجسته برای تولید اشتغال در جامعه است.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ ابوالفضل روغنی در مصاحبه با رادیو اقتصاد ضمن بیان اینکه تولید، بیکاری و رشد توسعه اقتصادی را از مهمترین مشکلات پیشروی مملکت دانست و افزود: دولت در ایجاد بسترهای لازم برای رونق تولید و شغل مناسب در جامعه باید اهتمام ویژه ای داشته باشد.
وی در ادامه نرخ بیکاری در کشور را 12 درصد اعلام کرد و اظهارداشت: تاثیر بیکاری در گسترش آسیب‌های اجتماعی امروزه برکسی پوشیده نیست.
رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران گفت: بیکاری توازن و تعادل جامعه را به هم می‌ریزد و باعث ایجاد بحران‌های متعدد در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، روانی و سیاسی می‌شود بنابراین رفع این معضل می تواند بسیاری از مشکلات اجتماعی، روانی و اقتصادی جامعه را برطرف کند.
وی با بیان اینکه نظام در ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در جامعه مسئولیت دارد، افزود: سیاست های اقتصاد مقاومتی از جمله راهکارهای مهم تحقق پذیری این مهم در کشور است.
روغنی در بخش دیگری از سخنان خود لازمه رشد اقتصادی، شکوفایی تولید واشتغال افزایی در جامعه را توجه به صنایع کوچک و متوسط دانست و اظهارداشت: میزان اشتغال بنگاه های کوچک و متوسط در کره جنوبی، آلمان، آمریکا، ژاپن و دیگر کشورها 90 درصد ولی این میزان در ایران 42 درصد است.
وی با تاکید بر اینکه رشد صنایع کوچک و متوسط در تولید اشتغال پایدار بسیار نقش آفرین است، گفت: تحقق پذیری این مهم توجه و حمایت جدی دولتمردان را می طلبد.
رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران توسعه صنایع کوچک و متوسط را رمز توسعه اقتصادی برشمرد و افزود: این بنگاه ها از طریق کارآفرینی، نوآوری و تغییر فناوری، پویایی صنعت و در نهایت ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش درآمد بر اقتصاد تاثیرگذارند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه توجه به صنایع کوچک و متوسط موجب رشد کارآفرینی و نوآوری در کشورمی شود، یادآورشد: این نوع صنایع در همه کشورها نقشی تاثیرگذار در رشد و توسعه اقتصادی، اشتغالزایی و ایجاد ارزش‌افزوده ایفا می‌کنند.

*****
نام و نام خانوادگی ایمیل
پیغام
کد امنیتی مقابل را وارد کنید کد امنیتی

printer