logo
چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 
 جديدترين اخبار:   ۱۵۰۰میلیارد تومان برای اشتغال روستایی در سال ۹۶ اختصاص یافت   توصیه‌های یک‌ساله‌ رهبر انقلاب خطاب به مسئولان      پژوهشگران جوان علوم پایه منتخب فرهنگستان علوم معرفی شدند            کتاب «دو امام مجاهد»      تحلیلی بر وضعیت بازار ارز   نخستین سامانه نظركاوی و تحليل محتوايی متون فارسی راه‌اندازی شد   مهلت ارسال آثار به دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی یک ماه تمدید شد   سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا در ایران با تحریم‌های آمریکا غیرممکن است   ۱۰ پیشنهاد به دولت برای رفع مشکلات اقتصادی بدون تکیه بر خارجی‌ها   

 کد خبر: 14271   زمان ارسال : 1396-04-21 13:45:53    تعداد بازدید: 519    نویسنده:  
ایجاد 130 هزار شغل در سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اعلام کرد: در چارچوب اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در طی سال جاری باید 130 هزار شغل ایجاد کنیم.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، علی یزدانی ضمن گرامیداشت و تبریک روز ملی صنعت و معدن به دست اندرکاران این حوزه افزود: در 9 ماه گذشته از 430شهرک و ناحیه صنعتی کشور بازدید داشته و از نزدیک در جریان مشکلات و مسایل آنها قرار گرفته ایم و اکثر مشکلات آنها در حوزه های نظام بانکی، مالیاتی، مسایل و مشکلات حوزه بازار و سرمایه گذاری است.

یزدانی با اشاره به اجرای سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری و مصوبات دو.لت تدبیر و امید تشریح کرد: در سال گذشته میزان 4000 میلیارد ریال جریمه مشمول صنعتگران شهرکها و نواحی صنعتی کشور بود که در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقامتی 90 درصد آن مشمول تخفیف و بخشودگی قرار گرفت و همچنین در 80 درصد شهرکها و نواحی صنعتی کشور هیچ گونه افزایش قیمتی در بخش حق انتفاع نداشته ایم.
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به تاکید ویژه مقام معظم رهبری براهمیت صنایع کوچک و متوسط بیان کرد: درسال گذشته 4 هزار و 31 قرارداد جدید در شهرکها و نواحی صنعتی منعقد شده و طی 2 ماهه اول سالجاری 47 درصد افزایش در انعقاد قراردادهای جدید درمقایسه با سال گذشته داشته ایم و از طرفی آمار واحدهای صنعتی غیر فعال و راکد در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور نیز از ابتدای دولت یازدهم از 19درصد در پایان سال 95 به 14 درصد کاهش پیدا کرده و همه این موارد در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و در چارچوب برنامه های دولت تدبیر و امید است.
وی با اشاره به حمایت های سازمان متبوعش از صنایع کوچک اضافه کرد: پرداخت 100 درصد هزینه آموزش مدیران و کارشناسان واحدهای صنعتی ، پرداخت 50 درصد هزینه حضور واحدها در نمایشگاهها ، پرداخت بخشی از هزینه حضور کنسرسیوم های صادراتی در نمایشگاههای خارجی، پرداخت 50 درصد هزینه های کارهای تحقیقاتی، انعقاد تفاهم نامه با 17 کشور خارجی در جهت توسعه بازار ، ایجاد مراکز فروش در کشور های خارجی از جمله کشور سوئد از جمله بخشی از حمایتهای این سازمان از واحد های صنعتی کوچک و متوسط است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی کشور خاطر نشان ساخت: با توجه به اینکه مدت زمان بسیار کوتاهی از راه اندازی سامانه بهین یاب راه اندازی شده است 2 هزار و 371 واحد صنعتی در جهت رونق تولید در این سامانه ثبت نام کرده اند.
 
تحولی جدید در ترغیب سرمایه گذاران به منطقه اورامانات کرمانشاه 
 
معاون وزیر ومدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در بازدید از شهرکهای صنعتی روانسر و جوانرود با اشاره به آماده سازی شهرک صنعتی جوانرود طی سه ماه آتی جهت واگذاری به سرمایه گذاران از اعمال تخفیف در قالب 75 درصد کاهش نرخ حق انتفاع بعنوان مشوق در چارچوب سیاست های دولت تدبیر وامید ودر راستای رفع محرومیت وتوسعه سرمایه‌گذاری واشتغال مولد وبا اعمال معافیت 13ساله مالیاتی در سال اقتصاد مقاومتی ، اشتغال وتولید در این منطقه خبرداد. 
به گزارش روابط عمومی سازمان ، علی یزدانی به ایجادتحولی نوین در ترغیب سرمایه گذاران به منطقه اورامانات اشاره و خاطرنشان کرد: همچنین در این سفر تصمیماتی در خصوص ساخت پست برق 20.63 کیلوولت روانسر وانتقال خط تامین آب ومنبع 500 مترمکعب این شهرک صنعتی ظرف 2ماه آتی اتخاذ گردید. 
وی در مراسم آیین عملیات اجرایی زون کارگاهی مبلمان در شهرک صنعتی بیستون نیز گفت: ناحیه کارگاهی مبلمان شهرک صنعتی بیستون با سرمایه گذاری بالغ بر 250 میلیارد ریال در زمینی به مساحت پنج هکتار ساخته می شود.
یزدانی با بیان اینکه این ناحیه کارگاهی هم بعد تولید و هم نمایشگاهی دارد، خاطرنشان کرد: تولید مبل درکرمانشاه اشتغالزایی قابل توجهی خواهد داشت، زیرا این تولیدات هم می‌تواند بعد صادراتی داشته باشد و هم نیاز منطقه غرب کشور را رفع کند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در جریان بازدید از شهرک صنعتی 1000 هکتاری زاگرس گفت: این شهرک یکی از بزرگترین شهرکهای صنعتی کشور به شمار می رود. 
یزدانی افزود: با توجه به اعمال معافیت های مالیاتی 13 ساله برای سرمایه گذاران وهمچنین تخفیف 50 درصدی حق انتفاع زمین ، آینده خوبی برای این شهرک قابل تصور است و انشاله شاهد جهشی در راستای اشتغال برای استان کرمانشاه باشیم.
لازم به ذکر است، در سفر یک روزه مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران علاوه بر بازدید افتتاح چندین پروژه زیرساختی در شهرکهای صنعتی بیستون ، زاگرس و روانسر نیز صورت گرفت.
همچنین در این سفر، فاز توسعه واحد قیر وآسفالت غرب با سرمایه‌گذاری 150 میلیارد ریال وظرفیت سالانه 150 هزار تن در سال و اشتغال 45 نفر با حضور معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت افتتاح شد. علاوه براین واحد فرش رجال زاگرس نیز با سرمایه‌گذاری 330 میلیاردریال و اشتغال 50 نفر در شهرک صنعتی بیستون به بهره برداری رسید.
همچنین بهره برداری و بازید از پروژه های عمرانی شهرکهای صنعتی با اعتباری بالغ بر 170 میلیارد ریال صورت گرفت.
*****
نام و نام خانوادگی ایمیل
پیغام
کد امنیتی مقابل را وارد کنید کد امنیتی

printer