logo
شنبه 28 مهر 1397 - 
 جديدترين اخبار:      جلسه سران قوا با رهبر انقلاب درباره مسائل اقتصادی کشور   3 راه کار جهادی برای کنترل شرایط اقتصادی   اختیارات بانک مرکزی برای اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی تصویب شد   علمداران جهاد      محققان ایرانی تخمین سن افراد از روی تصویر چهره را ممکن کردند   مشروح گزارش صندوق بین‌المللی پول از ۱۲ شاخص‌ اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۷   مروری بر نوسانات قیمت ارز در یک ماه گذشته      حضور و سخنرانی رهبر انقلاب در همایش ده‌ها هزارنفری «خدمت بسیجیان» در ورزشگاه آزادی   امضای سه سند همکاری میان ایران و ترکیه   ثبت ۲۷۲ شرکت دانش بنیان   اقدامات سازمان توسعه و تجارت برای شرایط تحریم   

 کد خبر: 14381   زمان ارسال : 1396-09-05 20:00:53    تعداد بازدید: 415    نویسنده:  
بررسی رویکردهای اصلی لایحه بودجه سال ۹۷

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی رویکردهای اصلی و نوین لایحه بودجه سال آینده در نشست مشترک کمیسیون متبوعش با مسئولان سازمان برنامه و بودجه خبر داد.

 خانه ملت؛ رحیم زارع در خصوص نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان برنامه و بودجه و مسئولان این سازمان گفت: در نشست امروز بودجه سال 97 مورد بررسی قرار گرفت و محورهای آن تشریح شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رویکردهای اصلی و نوین در لایحه بودجه سال آینده بر بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد تأکید دارد و یکی از موضوعات مهم که لحاظ شده بحث ساماندهی صندوق‌های بازنشستگی کشوری است.

لزوم استفاده از توان بخش غیردولتی برای اجرای طرح‌های عمرانی

زارع تصریح کرد: استفاده از توان بخش غیردولتی برای اجرای طرح‌های عمرانی و ایجاد صندوق رفاه اجتماعی امید از دیگر مباحث مهم در لایحه بودجه سال 97 کل کشور است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: تعامل اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و مسئولان سازمان برنامه و بودجه می‌تواند نقش مهمی در تدوین بودجه کل کشور داشته باشد.

گفتنی است در این نشست نمایندگان عضو کمیسیون اقتصادی دغدغه‌ها و نظرات خود را در خصوص لایحه بودجه سال 97 بیان کردند که محورهای آن عبارت بود از: لزوم توجه به هم ترازی حقوق بازنشستگان، تخصیص به موقع ردیف‌های بودجه‌ای، توجه به انجام کارهای عمرانی در کشور، کنترل انتشار اوراق در لایحه بودجه، اعمال نظارت موثر برای مصارف بودجه‌ای و اتخاذ تدابیر مناسب برای مهار بازار سوداگری وجلوگیری از افزایش قیمت کالاها به صورت کاذب.

لازم به ذکر است نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص این نشست گفت: این تعاملات می‌تواند مشکلات کشور را حل کند چرا که کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نقش مهمی در رفع مسائل اقتصادی کشور دارد.علاوه بر بررسی لایحه بودجه سال آینده موضوعات دیگر اقتصادی کشور باید با همکاری سازمان برنامه و بودجه و کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

لازم به ذکر است نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه، 5 آذر ماه) با رئیس و مسئولان سازمان برنامه و بودجه در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد./

*****
:کلیدواژه

نام و نام خانوادگی ایمیل
پیغام
کد امنیتی مقابل را وارد کنید کد امنیتی

printer