logo
سه شنبه 01 خرداد 1397 - 
 جديدترين اخبار:تاکید سفیر انگلیس برحمایت ازسرمایه‌گذاری در ایران   ایجاد منطقه آزاد تجاری مشترک ایران و اورآسیا   مردم نگران اقلام مورد نیاز در ماه رمضان نباشند   «روز قدر کتاب»   مروری اجمالی بر مواضع رهبر انقلاب اسلامی درباره‌ی مذاکرات هسته‌ای               آغاز به کار سامانه ارسال و پی گیری مقالات فصلنامه راهبرد توسعه         آغاز فعالیت قویترین و جامعترین پویشگر اختصاصی اخبارعلمی کشور   موفقیت تیم ایران در بيست و پنجمين دوره كنفرانس دانشمندان جوان   اندیشه سیاسی سید جواد طباطبایی   

 کد خبر: 14438   زمان ارسال : 1396-12-14 19:19:07    تعداد بازدید: 293    نویسنده:  
مقاله دو پژوهشگر ایرانی، پراستنادترین مقاله پنج سال اخیر مجله معتبر حمل و نقل

مقاله دو محقق دانشگاه صنعتی شریف، پراستناد ترین مقاله مجله «تحقیقات حمل و نقل» انتشارات الزویر در پنج سال اخیر شناخته شد.

 به گزارش دیده بان علم ایران، مقاله مشترک دکتر مهدی نجفی و دکتر کورش عشقی، اعضای علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف که با همکاری دکتر دلارت از هلند نوشته شده در مجله Transportation Research:Part E منتشر شده است.

این مقاله سال گذشته حائز رتبه دهم پراستنادترین مقالات این مجله شده بود که امسال با یک جهش قابل توجه در تعداد استناد قادر به کسب رتبه اول شد.

دکتر مهدی نجفی، استادیار دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف در توضیح این مقاله که با عنوان “ارائه یک مدل چند هدفه پایدار جهت برنامه ریزی اقدامات لجستیکی در فاز پاسخ به زلزله” منتشر شده می گوید: در اغلب موارد هنگام وقوع زلزله، منابع در دسترس در محل وقوع جهت پاسخ گویی و امداد بسیار کمتر از میزان مورد نیاز است. از این رو در چنین شرایطی سازمان های امدادی باید از منابع موجود به صورت کارا استفاده کنند تا بتوانند بهترین نتایج قابل حصول را از فرایند امداد داشته باشند.

همچنین معمولا این نوع سازمان ها در شرایط وقوع بحران هایی نظیر زلزله با عدم دسترسی به اطلاعات دقیق مواجه هستند که این عدم دقت در اطلاعات خود می تواند به تشدید پیچیدگی های مساله برنامه ریزی در شرایط بحرانی وقوع زلزله منجر شود؛ لذا در این مقاله مدلی ارائه شده است که بتواند برنامه ریزی های ضروری را با اهداف انتقال سریع مصدومان به بیمارستان ها یا مراکز درمانی و نیز ارسال کالاها و خدمات لازم به آسیب دیدگان و مصدمان حادثه به صورت کارا ارائه دهد.

چنین مدل هایی میتواند در هنگام بروز زلزله هایی نظیر زلزله اخیر کرمانشاه به مسوولان مربوطه در جهت تصمیم گیری بهتر در شرایط ناپایدار و بحرانی وقوع زلزله کمک کند.

*****
کلیدواژه ها:

نام و نام خانوادگی ایمیل
پیغام
کد امنیتی مقابل را وارد کنید کد امنیتی

printer