مرکز پژوهشی مطالعات راهبردی توسعه
logo
جمعه 26 مرداد 1397 - 
 جديدترين اخبار:کاوشگر ۱.۵ میلیارد دلاری ناسا به سوی خورشید پرتاب شد   اقتصاد ایران در سال 96   باید دنبال مردم سالاری اقتصادی باشیم   بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم   به همه بگویید...            تحلیل تحولات اخیر اقتصاد ایران   نتایج تازه ترین رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور اعلام شد   نخستین حضور ایران در جمع ۱۵ کشور برتر تولید علم دنیا   ۱۵ مشکل اقتصاد ایران و راه‌های برون رفت از آن      بن‌بست وجود ندارد      

 کد خبر: 14451   زمان ارسال : 1397-01-25 20:25:37    تعداد بازدید: 123    نویسنده:  
ثبت بالاترین قیمت نفت درچهارسال گذشته

در پایاین معاملات روز چهارشنبه،قیمت نفت برنت ۱/۰۲ دلار جهش کرد و به هر بشکه ۷۲/۰۶ دلار رسید. این شاخص نفت در معاملات روزپنجشنبه نیز رکوردزد و به ۷۳/۰۹ دلار برای هر بشکه رسید.

 به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ در پایاین معاملات روز چهارشنبه،قیمت نفت برنت ۱/۰۲ دلار جهش کرد و به هر بشکه ۷۲/۰۶ دلار رسید. این شاخص نفت در معاملات روزپنجشنبه نیز رکوردزد و به ۷۳/۰۹ دلار برای هر بشکه رسید.

نفت خام آمریکا هم ۱/۳۱ دلار جهش کرد و به ۶۶/۸۲ دلار برای هر بشکه رسید و یک صعود ۲ درصدی را تجربه کرد. نفت آمریکا هم روز پنجشنبه برای چند لحظه رکورد ۶۷/۴۵ دلار برای هر بشکه را شکست.

کارشناسان علت افزایش قیمت نفت را با هدف قرارگرفتن ریاض با موشک های یمن و هشدار رئیس‌جمهور آمریکا به روسیه در مورد حمله قریب‌الوقوع به سوریه مرتبط می دانند.

درحالی‌که نگرانی‌های ژئوپولیتیکی، افزایش غیرمنتظره ذخایر انبارهای نفت خام آمریکا احتمال می رفت قیمت نفت در بازار با کاهش مواجه شود ، اما هر دو شاخص نفت برنت و دابلیو تی‌ آی، در بالاترین رکورد از سال ۲۰۱۴ تا کنون، معاملات خود را انجام دادند.

طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت خام تجاری این کشور در هفته منتهی به ۶ آوریل ۳.۳ میلیون بشکه رشد کرده است. این درحالی بود که تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند میزان این ذخایر تا ۱۸۹۰۰۰ بشکه افزایش پیدا کند و چنین جهشی آنها را غافل‌گیر کرده است

*****
:کلیدواژه

نام و نام خانوادگی ایمیل
پیغام
کد امنیتی مقابل را وارد کنید کد امنیتی

printer