logo
يكشنبه 29 مهر 1397 - 
 جديدترين اخبار:      جلسه سران قوا با رهبر انقلاب درباره مسائل اقتصادی کشور   3 راه کار جهادی برای کنترل شرایط اقتصادی   اختیارات بانک مرکزی برای اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی تصویب شد   علمداران جهاد      محققان ایرانی تخمین سن افراد از روی تصویر چهره را ممکن کردند   مشروح گزارش صندوق بین‌المللی پول از ۱۲ شاخص‌ اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۷   مروری بر نوسانات قیمت ارز در یک ماه گذشته      حضور و سخنرانی رهبر انقلاب در همایش ده‌ها هزارنفری «خدمت بسیجیان» در ورزشگاه آزادی   امضای سه سند همکاری میان ایران و ترکیه   ثبت ۲۷۲ شرکت دانش بنیان   اقدامات سازمان توسعه و تجارت برای شرایط تحریم   

 کد خبر: 14451   زمان ارسال : 1397-01-25 20:25:37    تعداد بازدید: 154    نویسنده:  
ثبت بالاترین قیمت نفت درچهارسال گذشته

در پایاین معاملات روز چهارشنبه،قیمت نفت برنت ۱/۰۲ دلار جهش کرد و به هر بشکه ۷۲/۰۶ دلار رسید. این شاخص نفت در معاملات روزپنجشنبه نیز رکوردزد و به ۷۳/۰۹ دلار برای هر بشکه رسید.

 به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ در پایاین معاملات روز چهارشنبه،قیمت نفت برنت ۱/۰۲ دلار جهش کرد و به هر بشکه ۷۲/۰۶ دلار رسید. این شاخص نفت در معاملات روزپنجشنبه نیز رکوردزد و به ۷۳/۰۹ دلار برای هر بشکه رسید.

نفت خام آمریکا هم ۱/۳۱ دلار جهش کرد و به ۶۶/۸۲ دلار برای هر بشکه رسید و یک صعود ۲ درصدی را تجربه کرد. نفت آمریکا هم روز پنجشنبه برای چند لحظه رکورد ۶۷/۴۵ دلار برای هر بشکه را شکست.

کارشناسان علت افزایش قیمت نفت را با هدف قرارگرفتن ریاض با موشک های یمن و هشدار رئیس‌جمهور آمریکا به روسیه در مورد حمله قریب‌الوقوع به سوریه مرتبط می دانند.

درحالی‌که نگرانی‌های ژئوپولیتیکی، افزایش غیرمنتظره ذخایر انبارهای نفت خام آمریکا احتمال می رفت قیمت نفت در بازار با کاهش مواجه شود ، اما هر دو شاخص نفت برنت و دابلیو تی‌ آی، در بالاترین رکورد از سال ۲۰۱۴ تا کنون، معاملات خود را انجام دادند.

طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت خام تجاری این کشور در هفته منتهی به ۶ آوریل ۳.۳ میلیون بشکه رشد کرده است. این درحالی بود که تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند میزان این ذخایر تا ۱۸۹۰۰۰ بشکه افزایش پیدا کند و چنین جهشی آنها را غافل‌گیر کرده است

*****
:کلیدواژه

نام و نام خانوادگی ایمیل
پیغام
کد امنیتی مقابل را وارد کنید کد امنیتی

printer