logo
شنبه 29 دي 1397 - 
 جديدترين اخبار:   سیر تکاملی بانکداری مرکزی و درس هایی برای ایران   پیام رهبر انقلاب به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا   افزایش ۲۴ درصدی فروش شرکت‌های برتر ایرانی   فعالیت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران دائمی شد   تامین ارز در کشور شتاب گرفت   سه زن ایرانی در فهرست ۵۰ دانشمند زن برجسته آسیا   استاد ایرانی، برنده مدال ۲۰۱۹ جامعه زلزله شناسی آمریکا شد   دکتر بهاروند، برنده جایزه آکادمی علوم جهان شد   انجمن آسیایی جغرافیا تاسیس شد   طراحی نرم افزار تشخیص سطح هوشیاری و استرس در کشور   تصمیم‌های بزرگ مدیران؛ راه تحقق تولید ملی            

 کد خبر: 14451   زمان ارسال : 1397-01-25 20:25:37    تعداد بازدید: 201    نویسنده:  
ثبت بالاترین قیمت نفت درچهارسال گذشته

در پایاین معاملات روز چهارشنبه،قیمت نفت برنت ۱/۰۲ دلار جهش کرد و به هر بشکه ۷۲/۰۶ دلار رسید. این شاخص نفت در معاملات روزپنجشنبه نیز رکوردزد و به ۷۳/۰۹ دلار برای هر بشکه رسید.

 به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ در پایاین معاملات روز چهارشنبه،قیمت نفت برنت ۱/۰۲ دلار جهش کرد و به هر بشکه ۷۲/۰۶ دلار رسید. این شاخص نفت در معاملات روزپنجشنبه نیز رکوردزد و به ۷۳/۰۹ دلار برای هر بشکه رسید.

نفت خام آمریکا هم ۱/۳۱ دلار جهش کرد و به ۶۶/۸۲ دلار برای هر بشکه رسید و یک صعود ۲ درصدی را تجربه کرد. نفت آمریکا هم روز پنجشنبه برای چند لحظه رکورد ۶۷/۴۵ دلار برای هر بشکه را شکست.

کارشناسان علت افزایش قیمت نفت را با هدف قرارگرفتن ریاض با موشک های یمن و هشدار رئیس‌جمهور آمریکا به روسیه در مورد حمله قریب‌الوقوع به سوریه مرتبط می دانند.

درحالی‌که نگرانی‌های ژئوپولیتیکی، افزایش غیرمنتظره ذخایر انبارهای نفت خام آمریکا احتمال می رفت قیمت نفت در بازار با کاهش مواجه شود ، اما هر دو شاخص نفت برنت و دابلیو تی‌ آی، در بالاترین رکورد از سال ۲۰۱۴ تا کنون، معاملات خود را انجام دادند.

طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت خام تجاری این کشور در هفته منتهی به ۶ آوریل ۳.۳ میلیون بشکه رشد کرده است. این درحالی بود که تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند میزان این ذخایر تا ۱۸۹۰۰۰ بشکه افزایش پیدا کند و چنین جهشی آنها را غافل‌گیر کرده است

*****
:کلیدواژه

نام و نام خانوادگی ایمیل
پیغام
کد امنیتی مقابل را وارد کنید کد امنیتی

printer