logo
يكشنبه 29 مهر 1397 - 
 جديدترين اخبار:      جلسه سران قوا با رهبر انقلاب درباره مسائل اقتصادی کشور   3 راه کار جهادی برای کنترل شرایط اقتصادی   اختیارات بانک مرکزی برای اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی تصویب شد   علمداران جهاد      محققان ایرانی تخمین سن افراد از روی تصویر چهره را ممکن کردند   مشروح گزارش صندوق بین‌المللی پول از ۱۲ شاخص‌ اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۷   مروری بر نوسانات قیمت ارز در یک ماه گذشته      حضور و سخنرانی رهبر انقلاب در همایش ده‌ها هزارنفری «خدمت بسیجیان» در ورزشگاه آزادی   امضای سه سند همکاری میان ایران و ترکیه   ثبت ۲۷۲ شرکت دانش بنیان   اقدامات سازمان توسعه و تجارت برای شرایط تحریم   

 کد خبر: 14456   زمان ارسال : 1397-01-29 16:52:46    تعداد بازدید: 152    نویسنده:  
صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی ایران را ۴درصد پیش بینی کرد

صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود عنوان کرد: رشد اقتصادی ایران در سال جاری و آینده میلادی به صورت یکنواخت ۴درصد پیش بینی می شود؛ در حالی که این رقم در سال گذشته میلادی ۴.۳درصد برآورد شد.

 ه گزارش خبرگزاری صداو سیما به نقل از وب سایت صندوق بین المللی پول، این نهاد بین المللی در تازه ترین گزارش خود با عنوان چشم انداز اقتصاد جهانی به تحلیل و بررسی شاخص های اقتصادی کشورهای جهان پرداخت و در منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) هم شرایط اقتصادی ایران را مورد رصد خود قرار داد.
در همین حال صندوق بین المللی پول در ارتباط با پیش بینی خود از تولید ناخالص داخلی ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی رقم ۴.۳ درصد را برای آن عنوان کرد؛ ضمن اینکه پیش بینی خود را از رشد اقتصادی ایران را در سال جاری و آینده میلادی ۴ درصد برآورد کرد.
همچنین صندوق بین المللی پول پیش بینی خود از نرخ تورم در ایران را برای سال های ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب ۹.۹ درصد، ۱۲.۱ درصد و ۱۱.۵ درصد اعلام کرد.
این نهاد بین المللی در مورد نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۷ رقم ۱۱.۸ درصد را برآورد کرد و روند بیکاری ایران را در سال جاری و آینده میلادی به ترتیب ۱۱.۷ درصد و ۱۱.۶ درصد اعلام کرد.
بر همین اساس، صندوق بین المللی پول تراز حساب جاری ایران را در سال ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب ۴.۳ درصد، ۷ درصد و ۶.۳ درصد عنوان کرد.

*****
نام و نام خانوادگی ایمیل
پیغام
کد امنیتی مقابل را وارد کنید کد امنیتی

printer