logo
جمعه 20 تير 1399 - 
 جديدترين اخبار:      سخنرانی تلویزیونی به مناسبت ولادت حضرت امام زمان(عج)   جهش تولید در ایران قوی         آثار دومینوی اقتصادی ویروس کرونا   موفقیت محقق ایرانی دانشگاه هاروارد در ابداع روشی جدید برای هدف قرار دادن ویروس‌ها   انتشار مقاله فیزیکدان ایرانی و همکاران در مجله علمی نیچر   گزارش ۲۰۱۹ «شمارش معکوس اثرات تغییرات اقلیمی بر سلامت»   انتشار نسخه الکترونیکی مجموعه مقالات چهارمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی   متن بودجه سال 1399 کل کشور منتشر شد   نحوه مواجهه نظام آموزشی کشور با ویروس کرونا   دستور بسیج امکانات کشور برای سلامت مردم      

 کد خبر: 14780   زمان ارسال : 1398-06-16 20:07:45    تعداد بازدید: 235    نویسنده:  
جلوگیری از کاهش توان شناخت سالمندان با کاهش فشار خون

بررسی های جدید محققان دانشگاه کلمبیا نشان می دهد در صورتی که فشار خون سالمندان کاهش یابد، مشکل کاهش توان شناخت آنها و بیماری هایی مانند فراموشی در این افراد کمتر می شود.

 ه گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، بررسی تازه پژوهشگران دانشگاه کلمبیا نشان می دهد که درمان فشار خون تا چه حد با برطرف کردن بسیاری از بیماری های حد در افراد سالمند مرتبط است و در رأس آنها می تواند چالش های مربوط به ابتلا به آلزایمر و فراموشی را کاهش دهد.

این بررسی از سال 2011 آغاز شده و در جریان اطلاعات مربوط به سلامت و فشار خون حدود 11 هزار نفر داوطلب چینی جمع آوری شده است. تحقیق مذکور ثابت می کند که به هر میزان برای درمان فشار خون اهمال شود، توانایی های شناختی افراد سالمند نیز کمتر و کمتر می شود.

محققان می گویند اگر چه این بررسی بر روی مردم چین صورت گرفته، اما با اطمینان می توان نتایج آن را به مردم سراسر جهان تعمیم داد. به گفته آنان مشکل اصلی این است که بسیاری از افراد میان سال و مسن از ابتلای خود به فشار خون مطلع نیستند و باید با انجام آزمایش های مرتب فشار خون خود را کنترل کنند تا از تبعات آن در امان باشند.

بر اساس توصیه های پزشکان، افراد باید بعد از پشت سر گذاردن چهل سالگی به طور مرتب آزمایش هایی را برای کنترل سلامتی خود انجام دهند و تعداد این آزمایش ها بعد از پشت سر گذاردن 50سالگی باید بیشتر شود.

انتهای پیام/

*****
:کلیدواژه

نام و نام خانوادگی ایمیل
پیغام
کد امنیتی مقابل را وارد کنید کد امنیتی

printer