logo
دوشنبه 20 آذر 1396 - 
 جديدترين اخبار:الزامات تصمیم گیری در لایحه بودجه سال 1397کل کشور   اجرای اقتصاد مقاومتی به فضای آرام و با ثبات نیاز دارد   قیمت ها درایران در 10 سال اخیر 5 برابر شده است   طراحی و ایجاد سازه امن برای اجرای اپلیکیشن های حوزه پدافند غیر عامل   تهدید امنیت غذایی ایران با سرنگ «تکنوفوبیا»!   آموزش عالی در نظام آموزش عالی غریب مانده است!   اعلام نتایج داوری آثار رسیده به یازدهمین کنگره پیشگامان پیشرفت   بیانات در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامى‌      امکان تولید خانگی برق و حرارت با پیل‌های سوختی محققان کشور   برگزاری کارگاه «راه‌هایی برای تفسیر ساده یافته‌های آماری» در موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی   موفقیت محققان دانشگاهی در حرکت دادن صندلی چرخدار با سیگنال مغزی   برترینهای علمی ایران طی ۱۲ سال گذشته توسط سیویلیکا معرفی شدند   کتاب «همرزمان حسین(ع» مجموعه‌ سخنرانی‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای      

 کد خبر: 5570   زمان ارسال : 1391-09-29 15:09:04    تعداد بازدید: 19435    نویسنده:  
راهنماي تدوين و ارسال مقالات


 

راهنماي تهيه و ارسال مقالات

خواهشمند است براي ارسال مقاله‏، به اين موارد توجه بفرماييد:

1-     نام و نام خانوادگي نويسنده (يا نويسندگان)، ميزان تحصيلات، رتبه علمي، شغل، نشاني، کدپستي، شماره تلفن و پست الکترونيکي را در برگه‌اي جداگانه در ابتداي مقاله ذكر نماييد.

2-     حجم مقاله بيش از 25 صفحه و کمتر از 10 صفحه (صفحه 300 واژه‌اي) نباشد.

3-     راهبرد توسعه از پذيرش مقالات ترجمه شده معذور است.

4-     مقاله‌هاي ارسالي از حيث ساختار لازم است مشتمل بر بخش‌هاي زير باشد:

الف- چکيده: چکيده‌اي 150 تا 250 کلمهاي به همراه واژگان کليدي تهيه شود و ترجمه انگليسي عنوان مقاله‏، چكيده و واژگان كليدي نيز ارائه گردد.

ب- پاورقي‌ها: توضيحات بيشتر در مورد موضوع، معادل‌هاي خارجي اسامي و اصطلاحات مبهم و مهجور با عنوان «پاورقي‌ها» در پايين صفحه مربوطه آورده شود.

ج- منابع: فهرست منابع فارسي و غيرفارسي در پايان مقاله، به طور جداگانه (در ادامه همديگر؛ ابتدا منابع فارسي و در ادامه منابع غير فارسي) به ترتيب حروف الفباء آورده شود:

- کتاب: نام خانوادگي، نام نويسنده (سال انتشار)، نام کتاب، نام مترجم، شماره جلد، محل انتشار: نام ناشر، نوبت چاپ.

- مقاله: نام خانوادگي، نام نويسنده (سال انتشار)، «عنوان مقاله»، نام نشريه، شماره نشريه.

د- ارجاعات: ارجاعات به صورت درون‌متني پس از نقل مطلب به صورت زير آورده مي‌شود:

-       منابع فارسي: (نام خانوادگي، سال نشر: شماره صفحه)

-       منابع انگليسي: (نام خانوادگي، سال نشر: شماره صفحه)، با اين توضيح كه در اولين مورد به كاربردن نام خانوادگي، عبارت فارسي نام نويسنده در داخل متن به صورت فوق ذكر شده و به صورت لاتين در پاورقي ذكر مي‌گردد.

-       در صورت تکرار استفاده، ارجاع به صورت کامل، همانند بار اول، نوشته مي‌شود و از کاربرد واژه‌هاي همان، پيشين و مانند آن خودداري شود.

-       چنانچه از نويسنده‌اي در يک سال بيش از يک اثر انتشار يافته باشد، اين دو اثر با ذکر حروف الفبايي پس از سال انتشار از يکديگر متمايز شوند.

6- راهبرد توسعه در پذيرش يا رد، اصلاح و ويرايش مطالب و نيز نحوه چينش مقالات آزاد است.

7- ارسال مقاله براي فصلنامه راهبرد توسعه به منزله تعهد نويسنده مبني بر جديد بودن مطلب و عدم انتشار آن در نشريه ديگري است.

8- جهت ارسال مقاله‏ و پيگيري مراحل داوري مي‌توانيد از طريق پست الكترونيك rahbordeyas@gmail.com و يا آدرس اينترنتي www.tsrc.ir اقدام بفرماييد.

9- هرگونه استفاده از مطالب مندرج در اين فصنامه با ذکر کامل نام منبع بلامانع است.

 

*****
کلیدواژه ها:

نظرات

ردیف نام فرستنده ایمیل نظرات کاربران
1 مریم هاشمی mhfesharaki@yahoo.com بسمه تعالی با سلام و احترام مقاله ای تحت عنوان «رسانه ها، عدالت اسلامی، کاستی ها و بایسته ها» به آدرس پست الکترونیکی فصلنامه راهبرد یاس ارسال گشته، خواهشمند است در صورت امکان در رابطه با حداقل زمان لازم جهت بررسی و داوری مقاله راهنمایی فرمایید باتشکر ـ هاشمی
نام و نام خانوادگی ایمیل
پیغام
کد امنیتی مقابل را وارد کنید کد امنیتی

printer