logo
سه شنبه 04 مهر 1396 - 
 تازه ترین ها:      بیانات در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی   اقتصاد مقاومتی نیازمند تولید بیشتر و حضور در بازارهای جهانی است   واقعیت و روش تبیین کنش انسانی در چهارچوب فلسفه اسلامی منتشر شد      وضعیت ایران در توسعه انسانی   بازتولید طراحی الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت در نشست 3 روزه   بازنگری الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت   دهمین همایش پژوهش های نوین در علوم و فناوری   آغاز ثبت نام در بیست یکمین نادکاپ دانشگاه صنعتی شریف   اولین جشنواره ملی ساختمان انرژی صفر (جایزه ملی طراحی ساختمان ZEB)   پنجمین همایش ملی علوم جغرافیایی دانشگاه پیام نور   پنجمین کنفرانس جامع مدیریت و مهندسی سیلاب   منظور رهبر انقلاب از تعامل با دنیا چیست؟   
تعداد کل مطالب حاوی کلید واژه ' اسلامي ايراني' : 213 عدد   | صفحه 1از22 صفحه       1   2    بعدی
فراخوان انتخاب رساله ها و پایان نامه ها در زمینه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

-  1715ساعت و 1دقیقه پیش  -  1715ساعت و 1دقیقه پیش 

مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با هدف تشویق دانشجویان به پرداختن به موضوع الگوی پیشرفت، هم‌زمان با برگزاری یازدهمین کنگره پیشگامان پیشرفت، از رساله‌ها و پايان‌نامه‌هاي برتر مرتبط با الگوي اسلامي ايراني پيشرفت پس از داوري با اهدای جوايز نقدي قدرداني به عمل می آورد.

فراخوان چهارمین دوره انتخاب رساله ها و پایان نامه‌های برتر  در زمینه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

-  4143ساعت و 5دقیقه پیش  -  4143ساعت و 5دقیقه پیش 

مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با هدف تشویق دانشجویان به پرداختن به موضوع الگوی پیشرفت، همزمان با برگزاری کنفرانس های الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، از رساله‌ها و پايان‌نامه‌هاي برتر مرتبط با الگوي اسلامي ايراني پيشرفت پس از داوري با اهدای جوايز نقدي قدرداني به عمل می آورد.

نقشه راه طراحی و تدوین الگو

-  4143ساعت و 12دقیقه پیش  -  4143ساعت و 12دقیقه پیش 

موفقيت هر طرحي در عمل تا حد زيادي به مباني و فرآيند طراحي آن وابسته است. از اين رو تعيين فرآيند طراحي الگوي اسلامي ايراني پيشرفت، خود از مهم‌‌ترين گام‌هاي طراحي است.

-  6581ساعت و 31دقیقه پیش  -  6581ساعت و 31دقیقه پیش 

يكي از مطالب كه نياز به توضيح بيشتري دارد، اشاره به حمايت از دولت با نام‌گذاري سال 90 به نام سال جهاد اقتصادي بود. اين مباحث را بايستي به منابع بسيار بالاتري متصل كرد كه همان الگوي اسلامي- ايراني پيشرفت است و مقام معظم رهبري بسيار روي آن تأكيد داشته‌اند.

-  7253ساعت و 4دقیقه پیش  -  7253ساعت و 4دقیقه پیش 

جهاد اقتصادي، جهادي است كه اقتصاد توسعه‌محور را با ادبيات اسلامي- ايراني، نصب‌العين و هدف خود قرار دهد و از اين منظر مسأله را ببيند. بر اين اساس مي‌توان از نوعي راهبرد بومي در فرايند جهاد اقتصادي سخن گفت.

برگرفته از میزگرد فصلنامه راهبرد توسعه، شماره 24، زمستان 1389

-  7397ساعت و 14دقیقه پیش  -  7397ساعت و 14دقیقه پیش 

سيره حضرت امام(ره) نشان مي‌دهد كه ايشان در جامعه بي‌هويتي كه قبل از انقلاب وجود داشت، و در جامعه‌اي كه مدرنيته در ابعاد گوناگون شهرسازي، كاركردها، روابط اجتماعي و ... حضور داشت، كاري كردند كه يك هويت اسلامي تشكيل شد.

برگرفته از میزگرد فصلنامه راهبرد توسعه، شماره 24، زمستان 1389

-  7972ساعت و 41دقیقه پیش  -  7972ساعت و 41دقیقه پیش 

انقلاب اسلامي محصول شرایط هويتي جامعه‌ای بود كه هنوز فرآیند مدرنیزاسیون در آن هویت‌ها را به شكل جزایر مستقل درنیاورده بود. بنابراین گفتگوهای ایدئولوژیك برای بهبود اوضاع میسر شد و در نتیجه اتحاد ایدئولوژیك یك هویت انقلابی برنامه‌دار میسر گردید.

برگرفته از میزگرد فصلنامه راهبرد توسعه، شماره 24، زمستان 1389

-  7972ساعت و 56دقیقه پیش  -  7972ساعت و 56دقیقه پیش 

هويت را مثل هر پديدة ديگري بايد بر اساس برآمدن و دگرگوني دنیای مدرن سنجيد. مدرنيت، نقطه عزيمت هر تحليل اجتماعي بایسته است. نمي‌توان انكار كرد كه مدرنیت همه چيز را تحت تأثير خود قرار داده است؛ با تكنولوژي، با بازار آزاد ليبرال، و با ايده دموكراسي. مدرنیت با این سه مؤلفه همه چیز را تحت تأثیر قرار داده، و در خط اول، هویت‌ها را دگرگون و کم و بیش بیمار و مسأله‌دار کرده است.

برگرفته از میزگرد فصلنامه راهبرد توسعه، شماره 24، زمستان 1389

-  8140ساعت و 52دقیقه پیش  -  8140ساعت و 52دقیقه پیش 

هويت اسلامي- انقلابي در ايران تاكنون بحران‌هاي مختلفي را كه مدرنيته برايش ساخته، پشت سر گذاشته و راه خودش را ادامه داده است و امروز الهام بخش بيداري اسلامي مي‌باشد. ايراني بودن براي ما يك هويت مشترك تاريخي- جغرافيايي را رقم زده است.

برگرفته از میزگرد فصلنامه راهبرد توسعه، شماره 24، زمستان 1389

-  8140ساعت و 58دقیقه پیش  -  8140ساعت و 58دقیقه پیش 

تكيه بر عقلانيت اسلامي، تمسك به قرآن و عترت، داشتن ايمان و عمل صالح و افتخار به ايراني بودن، جزء هويت اسلامي ايراني ما است. برخورداري از معنويت ديني، كرامت انساني، خانواده‌محوري، اميد به آينده‌اي روشن، خودباوري، خطرپذيري، جمع‌گرايي و حضور مسئولانه در نهادهاي اجتماعي از شاخص‌هاي فرهنگ اسلامي است و بايد جزء مؤلفه‌هاي اصلي هويت جمعي ما قرار گيرد.

تعداد کل مطالب حاوی کلید واژه ' اسلامي ايراني' : 213 عدد   | صفحه 1از22 صفحه       1   2    بعدی