logo
شنبه 26 آبان 1397 - 
 تازه ترین ها:بنیان‌های فرهنگی علوم انسانی: دیدگاه‌ها و تجارب   تکنولوژی جذب سامانه بارشی   ابداع روشی موثر برای درمان «آب سیاه» چشم با همکاری دانشمند ایرانی   ربات اجتماعی « آرش » به کمک کودکان سرطانی آمد   کمک صندوق حمایت از پژوهشگران به ثبت بین المللی اختراعات   بیانات در دیدار مدال‌آوران کاروان ورزشی ایران در بازی‌های پاراآسیایی اندونزی   تامین ۸۰ درصد نیاز خودروسازان در داخل   لزوم شناسایی نیاز‌ها و تبدیل آن به فرصت اقتصادی   صادرات ۲۷ میلیاردی کالا‌های غیر نفتی   معرفی ظرفیتهای صادراتی در ایران اکسپو ۲۰۱۸   ارتقای ۴۵ رتبه‌ای ایران در نماگر ارتقای سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی   لزوم عرضه پایدار نفت در بورس انرژی      بنگاه­‌داری بانک­‌ها و اخلال در تأمین مالی اقتصاد      
تعداد کل مطالب حاوی کلید واژه 'مالزی' : 139 عدد   | صفحه 1از14 صفحه       1   2    بعدی
بنیان‌های فرهنگی علوم انسانی: دیدگاه‌ها و تجارب

-  27ساعت و 2دقیقه پیش  -  27ساعت و 2دقیقه پیش 

به گزارش دبیرخانه دائمی کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی، به همت جامعه المعارف لبنان، همایش بین‌المللی «بنیان‌های فرهنگی علوم انسانی: دیدگاه‌ها و تجارب»، ۲۰ و ۲۱ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۹ و ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۷) در بیروت برگزار خواهد شد.در این همایش اساتیدی از کشورهای لبنان، ایران، سوریه، فلسطین، هند، عراق، تونس، ترکیه، اوگاندا، مالزی، یمن و مصر به ارائه‌ی مقاله خواهند پرداخت.

نخستین حضور ایران در جمع ۱۵ کشور برتر تولید علم دنیا

-  2498ساعت و 35دقیقه پیش  -  2498ساعت و 35دقیقه پیش 

جمهوری اسلامی ایران با ثبت بیش از ۲۵ هزار و ۵۰۰ مدرک در پایگاه استنادی ISI توانست برای نخستین بار، در زمره ۱۵ کشور برتر دنیا از منظر تولید علم قرار گیرد.

ایران، میزبان اجلاس منطقه‌ای شورای جهانی پژوهش شد

-  7629ساعت و 8دقیقه پیش  -  7629ساعت و 8دقیقه پیش 

اجلاس منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی پژوهش در سال ۲۰۱۸ به میزبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران (INSF) در ایران برگزار می‌شود.

اولویت های دولت دوازدهم برای ریشه یابی مشکلات اقتصادی

-  12794ساعت و 12دقیقه پیش  -  12794ساعت و 12دقیقه پیش 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر تلاش تیم اقتصادی دولت دوازدهم برای حل مشکلات اقتصادی تاکید کرد.

چرا باز هم اقتصاد، چرا باز هم تولید؟

-  14210ساعت و 27دقیقه پیش  -  14210ساعت و 27دقیقه پیش 

در مسابقه‌ی اقتصاد جهانی، توان تولید یک ملت است که حرف آخر را می‌زند. این جمله به‌معنای کم ارج دانستن سایر ابعاد مانند علم و فرهنگ و سیاست نیست، زیرا قدرت تولید، گرچه ابتدا در شمایل اقتصاد خود را نشان می‌دهد، اما به‌محض ورود به‌سایر عرصه‌ها، آن مناسبات را نیز دگرگون و همساز می‌کند. مرحوم جلال درست تشخیص داده بود که فارق میان غرب و سایر ممالک، اهل تولید بودن یا مصرف کننده بودن است زیرا اقتصاد تولیدمحور، روحی تازه بر سایر جوارح اجتماع می‌دمد:

دو موسسه علمی ایرانی در میان هزار مرکز برتر یک رتبه بندی جهانی

-  16346ساعت و 56دقیقه پیش  -  16346ساعت و 56دقیقه پیش 

جدیدترین نتایج نظام رتبه بندی SIR در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و نام ۲ موسسه علمی ایرانی از میان ۹۲ موسسه ایرانی در میان یک هزار موسسه اول این رتبه بندی قرار گرفته است.

انزوای روزافزون اشغالگران قدس در جامعه بین المللی

-  16626ساعت و 46دقیقه پیش  -  16626ساعت و 46دقیقه پیش 

قطعنامه دیروز شورای امنیت سازمان ملل که حتی حامیان غربی رژیم صهیونیستی و رهبران کاخ سفید نیز مانع از تصویب آن نشدند، نشان دهنده عمق هنجارشکنی و ستیزش این رژیم با قوانین بین المللی است و دورنمای انزوای روزافزون صهیونیست ها را به تصویر می کشد.

برگزاری سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران

-  16916ساعت و 1دقیقه پیش  -  16916ساعت و 1دقیقه پیش 

سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی ۲۵ الی ۲۷ آذرماه ۱۳۹۵ توسط مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در تهران برگزار می شود.

عضویت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و RICeST به «آسایهل»

-  16963ساعت و 19دقیقه پیش  -  16963ساعت و 19دقیقه پیش 

مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به عضویت اتحادیه مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های جنوب شرق آسیا (آسایهل) درآمدند

تاکید کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم به لزوم ارتقای کیفیت مقالات

-  17799ساعت و 59دقیقه پیش  -  17799ساعت و 59دقیقه پیش 

در کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری، با توجه به آمارهای ارائه شده لزوم افزایش تولید مقالات دارای کیفیت در کشورمان نسبت به سایر کشورها از جمله عربستان و مالزی مورد تاکید قرار گرفت.

تعداد کل مطالب حاوی کلید واژه 'مالزی' : 139 عدد   | صفحه 1از14 صفحه       1   2    بعدی