logo
شنبه 28 دي 1398 - 
 تازه ترین ها:   بررسی لایحه بودجه 99 در حوزه نهادهای دینی و تبلیغی و بخش فرهنگ و هنر   اخراج آمریکا از منطقه؛ سیاست راهبردی ایران      بیانات در دیدار مردم قم   راز محبوبیت حاج قاسم از نظر رهبر انقلاب چیست؟         سیاست‌ها و تدابیر لازم برای رفع موانع پولی و بانکیِ رونق تولید   راهکارهای اصلاح ساختار بودجه کشور      بررسی وضعیت صنعت فین تک در جهان و تدوین برنامه سیاستی توسعه در ایران   گزارش همایش ملی «اصلاح قوانین نظام پولی و بانکی کشور»      معرفی کتابی که رهبرانقلاب از آن تجلیل کردند «حاکمیت در اسلام»   
تعداد کل از نوع 'معرفی کتاب' : 176 عدد   | صفحه 1از18 صفحه       1   2    بعدی
معرفی کتابی که رهبرانقلاب از آن تجلیل کردند «حاکمیت در اسلام»

-  565ساعت و 28دقیقه پیش  -  565ساعت و 28دقیقه پیش 

کتاب «حاکمیت در اسلام یا ولایت فقیه»، اثر سیدمهدی خلخالی است .در این کتاب ۷۰۰ صفحه‌ای به طور مفصل و استدلالی درباره «حکومت اسلامی»، «ابعاد ولایت معصومین علیهم السّلام و نحوه‌ی انتقال آن به فقهاى جامع الشرایط» و «جمهوری اسلامی» بحث شده است.

کتاب «مبانی علوم انسانی اسلامی از دیدگاه آیت الله مصباح یزدی» منتشر شد

-  6890ساعت و 2دقیقه پیش  -  6890ساعت و 2دقیقه پیش 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه دائمی کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی به نقل از روابط عمومی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، کتاب «مبانی علوم انسانی اسلامی از دیدگاه آیت الله مصباح یزدی» منتشر شد.

کتاب: اقتصاد مقاومتی

-  7332ساعت و 7دقیقه پیش  -  7332ساعت و 7دقیقه پیش 

در سال های اخیر، اقتصاد مقاومتی به عنوان یگانه نسخه نجات مشکلات اقتصادی کشور در مقابله با دشمنی ها و تحریم ها معرفی شده است. مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) بارها بر ضرورت اجرای آن تاکید فرموده اند. خانواده به عنوان یکی از ارکان و هسته اصلی موثر در جامعه در عرصه های مختلف اقتصادی مانند تولید، مصرف و تربیت اقتصادی می تواند نقش مهم و بی بدیلی ایفا نماید.

سیر تکاملی بانکداری مرکزی و درس هایی برای ایران

-  8867ساعت و 36دقیقه پیش  -  8867ساعت و 36دقیقه پیش 

کتاب «سیر تکاملی بانکداری مرکزی و درس هایی برای ایران» توسط مرکز پژوهش های مجلس منتشر شد.

کتاب اسلام و آسیب های اجتماعی منتشر شد

-  9741ساعت و 44دقیقه پیش  -  9741ساعت و 44دقیقه پیش 

به گزارش دبیرخانه دائمی کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی، کتاب اسلام و آسیب های اجتماعی شامل مجموعه درسگفتارهایی از حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضا غلامی از سوی مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه شاهد منتشر شد. این کتاب در قطع رقعی و در ۲۳۲ صفحه، ماحصل ده جلسه درسگفتار دکتر غلامی در محل پژوهشکده مطالعات اسلامی آسیب های اجتماعیِ دانشگاه شاهد در دو فصل بهار و تابستان سال ۹۷ میباشد.

کتاب «معنا و مبنای علوم انسانیِ اسلامی» منتشر شد

-  10379ساعت و 37دقیقه پیش  -  10379ساعت و 37دقیقه پیش 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه دائمی کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی،به نقل از پایگاه خبری – تحلیلی طلیعه، کتاب «معنا و مبنای علوم انسانیِ اسلامی» شامل درسگفتارها، سخنرانی ها، گفتگوها و یادداشت‌های حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضا غلامی رئیس مرکز پژوهشهای علوم انسانی اسلامی منتشر شد. این کتاب در ۴۱۶ صفحه و قطع رقعی از سوی انتشارات آفتاب توسعه (ناشر اختصاصی مرکز پژوهش‌های صدرا) به زیور طبع آراسته شده است.

اقتصاد ایران در سال 96

-  12523ساعت و 52دقیقه پیش  -  12523ساعت و 52دقیقه پیش 

در کتاب اقتصاد ایران در سال 96 گزارشی جامع در خصوص مسائل اقتصادی سال گذشته مطرح شده و می تواند پایه ای برای تحلیل های اقتصادی باشد . فصل اول این کتاب به توصیف کوتاهی از محیط اقتصاد ایران(محیط بیرونی و درونی) در سال جاری می پردازد. در فصل دوم تصویری از متغیرهای کلان اقتصادی ارائه می دهد. در فصل سوم وضعیت بخش های اقتصادی( کشاورزی، صنعت و معدن، انرژی، حمل و نقل، آب، محیط زیست، مسکن، بازرگانی داخلی و نظام توزیع، نظام بانکی، بورس و بیمه) را بررسی می کند.

مبانی و اصول مدیریت آموزشی

-  13150ساعت و 25دقیقه پیش  -  13150ساعت و 25دقیقه پیش 

کتاب "مبانی و اصول مدیریت آموزشی" توسط شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد.این کتاب توسط شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی و سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) منتشر شده است.

کتاب : بانکداری اسلامی

-  13843ساعت و 28دقیقه پیش  -  13843ساعت و 28دقیقه پیش 

مبحث بانکداری اسلامی در اقتصاد اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. رشد چشمگیر این الگو از بانکداری در دهه‌های گذشته بر اعتبار مباحث این حوزه افزوده است. اجرای درست و دقیق ضوابط اسلامی در قالب این شیوه از بانکداری می‌تواند علاوه بر آشکار ساختن بخشی از چهرۀ واقعی نظام اقتصادی اسلام در عرصه معاملات، ابزاری برای حفظ جامعه از آسیب‌های مادی و معنوی معاملات ربوی ...

کتاب «دو امام مجاهد»

-  14342ساعت و 19دقیقه پیش  -  14342ساعت و 19دقیقه پیش 

کتاب «دو امام مجاهد» مشتمل بر سخنرانی‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سالهای ۵۱ و ۵۲ در تحلیل سیره سیاسی امام حسن و امام حسین(علیهماالسلام) است که توسط انتشارات دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در مطلب زیر به معرفی این کتاب می‌پردازد.

تعداد کل از نوع 'معرفی کتاب' : 176 عدد   | صفحه 1از18 صفحه       1   2    بعدی