logo
دوشنبه 20 آذر 1396 - 
 تازه ترین ها:الزامات تصمیم گیری در لایحه بودجه سال 1397کل کشور   اجرای اقتصاد مقاومتی به فضای آرام و با ثبات نیاز دارد   قیمت ها درایران در 10 سال اخیر 5 برابر شده است   طراحی و ایجاد سازه امن برای اجرای اپلیکیشن های حوزه پدافند غیر عامل   تهدید امنیت غذایی ایران با سرنگ «تکنوفوبیا»!   آموزش عالی در نظام آموزش عالی غریب مانده است!   اعلام نتایج داوری آثار رسیده به یازدهمین کنگره پیشگامان پیشرفت   بیانات در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامى‌      امکان تولید خانگی برق و حرارت با پیل‌های سوختی محققان کشور   برگزاری کارگاه «راه‌هایی برای تفسیر ساده یافته‌های آماری» در موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی   موفقیت محققان دانشگاهی در حرکت دادن صندلی چرخدار با سیگنال مغزی   برترینهای علمی ایران طی ۱۲ سال گذشته توسط سیویلیکا معرفی شدند   کتاب «همرزمان حسین(ع» مجموعه‌ سخنرانی‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای      
تعداد کل از نوع 'ادبیات توسعه' : 162 عدد   | صفحه 1از17 صفحه       1   2    بعدی

-  4254 ساعت پیش  -  4254 ساعت پیش 

مجموعه مقالات کنفرانس ملی آینده پژوهی،علوم انسانی و توسعه در پایگاه استنادی مقالات کنفرانسهای کشور(سیویلیکا) نمایه سازی و منتشر گردید. مجموعه مقالات کنفرانس ملی آینده پژوهی،علوم انسانی و توسعه،در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۴ توسط مرکز توسعه آموزشهای نوین ایران (متانا) و تحت حمایت سیویلیکا در شهر شیراز برگزار گردید. به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور(callforpapers.ir)،در این کنفرانس۳۶۸عنوان مقاله تخصصی شامل۴۱۷۰صفحه منتشر گردیده است.کلیه مقالات از طریق سیویلیکا قابل جستجو و دریافت می باشند.

-  8085ساعت و 4دقیقه پیش  -  8085ساعت و 4دقیقه پیش 

با توجه به آيه شريفه «ان الله لايغير ما بقوم حتي يغيروا ما بأنفسهم»، نوعي بازگشت به خويش در مردم مسلمان ايران اتفاق افتاد و در حال خود تغييراتي دادند که منشأ اين تحولات شد و انقلاب اسلامي شكل گرفت. در عمل اين مسئله باعث برگشت مردم ايران به همان سبك زندگي اسلامي و الگوهاي بومي شد.

-  8228ساعت و 24دقیقه پیش  -  8228ساعت و 24دقیقه پیش 

يكي از مهمترين راههايي كه مي‌توان اين تحولات را مديريت كرد اين است كه ما بتوانيم يك الگوي درونزاي بومي اسلامي معرفي كنيم كه نقش جمهوري اسلامي در اين كار بسيار ضروري است

-  8228ساعت و 32دقیقه پیش  -  8228ساعت و 32دقیقه پیش 

به نظر همه تحولاتي كه در كشورهاي اسلامي در حال وقوع است، بصورت مستقيم يا غيرمستقيم تحت تأثير انقلاب اسلامي است. در مورد بيداري اسلامي (چه به معناي اعم يا در معناي اخص آن كه مربوط به تحولات اخير است)، آن را نبايد در يك معناي صرف يك بعدي ديد.

-  8228ساعت و 41دقیقه پیش  -  8228ساعت و 41دقیقه پیش 

بعد از پيروزي انقلاب اسلامي تحولات عظيمي در جهان اسلام و جهان غرب در حال شكل‌گيري است؛ بطوري كه مي‌توان با جرأت ادعا كرد كه تمدن غرب در حال انحطاط و نزول است و جهان اسلام، در حال اوج‌گيري است.

-  8228ساعت و 49دقیقه پیش  -  8228ساعت و 49دقیقه پیش 

مي‌توانيم متغير اصلي در تحولات مربوط به توسعه‌ همه جانبه در جهان اسلام را انقلاب اسلامي بدانيم. اگر انقلاب اسلامي واقع نمي‌شد، تحولات جهان اسلام چيزي مانند انقلاب سفيد محمدرضا پهلوي مي‌شد كه بيشتر در مقام به غارت بردن منابع مردم بوده است.

-  8399ساعت و 17دقیقه پیش  -  8399ساعت و 17دقیقه پیش 

پيشنهاد خوبي كه مي‌تواند در دستيابي به اهداف جهاد اقتصادي و ساماندهي اوضاع اقتصادي مؤثر باشد، تشكيل شورايي مانند شوراي عالي امنيت ملي است كه با حضور سران قوا و وزارتخانه‌هاي ذيربط، در حوزه اقتصاد به تصميم‌گيري و اجرا در مسايل اقتصادي بپردازند.

-  8420ساعت و 18دقیقه پیش  -  8420ساعت و 18دقیقه پیش 

نقطه شروع جهاد اقتصادي از فرهنگ كار است. رسانه‌ها و فرهنگ‌سازها، براي تبيين و جا انداختن فرهنگ كار، وظيفه اصلي را برعهده دارند.

-  8420ساعت و 22دقیقه پیش  -  8420ساعت و 22دقیقه پیش 

جهاد اقتصادي، تلاش عالمانه و جهادگونه براي حل مشكلات اقتصادي و رشد و توسعه اقتصادي است. چنين تعريفي مي‌تواند در كوتاه مدت، مبنا قرار بگيرد. اين تلاش، جهادگونه است به لحاظ اينكه بايستي در عرصه اقتصاد هم نگاهي ديني و ارزشي داشته باشيم

-  8420ساعت و 34دقیقه پیش  -  8420ساعت و 34دقیقه پیش 

امروز يك حركت‌ پروازي نياز داريم كه با يك حركت ثابت و با جهت مشخص بتوانيم كار ها را پيش ببريم و كارآمدي الگوي اسلامي را نشان دهيم. در عين حال اين حركت جهادي به سربازان و نيروهايي نياز دارد كه ايمان داشته باشند. اين ايمان هم از نوعي جهان‌بيني حاصل مي‌شود.

تعداد کل از نوع 'ادبیات توسعه' : 162 عدد   | صفحه 1از17 صفحه       1   2    بعدی